Clear Vision

zadzwoń +48 604 675 700 lub napisz kontakt@clearvision.com.pl

Balustrady szklane

Balustrady ze szkła hartowanego to bezpieczne i nowoczesne rozwiązanie do wnętrz i do zastosowania na zewnątrz np. na tarasach czy balkonach. Zabezpieczenie przestrzeni wokół schodów szkłem jest praktyczne, nie odbiera wnętrzu światła, ale nadaje mu lekkości. To dobre rozwiązanie dla osób ceniących wygodę w nowoczesnym wydaniu.


Balustrady szklane zwiększają bezpieczeństwo użytkowania schodów czy tarasu, a przy tym, choć cała powierzchnia jest obudowana, nie przytłaczają. Najczęściej realizujemy projekty z użyciem szkła przezroczystego, ale możemy wykorzystać również taflę barwioną, satynową, grafikę lub podświetlenie taśmami LED. W naszej ofercie znajdą Państwo również balustrady z elementami giętymi. Niezależnie od szczegółów, każde rozwiązanie jest tak samo łatwe do utrzymania w czystości - po prostu używamy zwykłego płynu do szyb.


Balustrady szklane idealnie spełniają swoją podstawową funkcję, jaką jest zabezpieczenie przestrzeni wokół schodów, na balkonie czy tarasie, ale też są niewątpliwym elementem dekoracyjnym. Obudowanie przestrzeni szkłem znacznie podnosi jej wartość i walory estetyczne.


Balustrady wykonujemy z jednolitej tafli hartowanej o grubości 12mm lub szkła laminowanego. Oba rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo w przypadku stłuczenia, a dodatkowo hartowanie zwiększa odporność na uderzenia do trzech razy. Szkło hartowane rozpada się na wiele małych nieostrych kawałków, co minimalizuje ryzyko skaleczenia. Natomiast laminowane, w przypadku stłuczenia, pozostaje dodatkowo na swoim miejscu, ponieważ jest przyklejone do folii. Montaż odbywa się przy użyciu okuć (tzw. rotoule) najwyższej jakości, słupków ze stali nierdzewnej lub w profilach aluminiowych.


Pomiary na terenie Warszawy i okolic są bezpłatne. Zapraszamy do kontaktu.


k