Clear Vision

zadzwoń +48 604 675 700 lub napisz kontakt@clearvision.com.pl

Panele kuchenne

panel kuchenny ze szkła hartowanego

Alternatywa dla glazury w kuchni! Panele szklane stwarzają nieograniczone możliwości w spersonalizowaniu przestrzeni - można użyć dowolnego koloru, grafiki, obrazu, zdjęć, tapety czy innego motywu przewodniego mieszkania. Hartowanie zapewnia natomiast bezpieczeństwo.


Panele szklane to propozycja dla tych, którzy cenią sobie nowoczesność i praktyczność. Szkło dodaje wnętrzom designerskiego sznytu i unowocześnia nawet bardzo klasyczne kuchnie. Jednocześnie znacznie łatwiej utrzymać je w czystości niż glazurę (a w szczególności fugi) czy ścianę zabezpieczoną jedynie farbą (nawet, jeśli jest to specjalna farba zmywalna). Czyszczenie szkła z wszelkiego rodzaju zabrudzeń - czy to związanych ze zwykłym gotowaniem i zachlapaniem czy bardziej uciążliwego tłustego osadu, spowodowanego np. używaniem gazu ziemnego, jest o niebo łatwiejsze niż czyszczenie wspomnianych fug albo ścian. Wystarczy płyn do szyb, który każdy z nas ma w domu :)


Panele szklane do kuchni mogą, dzięki użyciu koloru lub grafiki, stać się najbardziej spersonalizowanym i wyjątkowym akcentem w naszym wnętrzu. Mogą też idealnie harmonizować z meblami kuchennymi lub mocno odcinać się np. od gładkich płaszczyzn szafek kuchennych. Możemy wykorzystać również motyw przewodni całego mieszkania - wzór na tapecie, kolor, strukturę (np. szkło przezroczyste może posłużyć jako ochrona, zupełnie niewidoczna, dla farby/tapety/struktury ściany, której nie moglibyśmy zastosować w kuchni ze względu na jej właściwości techniczne, czyli po prostu dlatego, że nie nadaje się do użycia w kuchni, jest nieodporna na wilgoć etc.). Możemy również zastosować podświetlenie taśmami LED.


Panele wykonujemy ze szkła hartowanego odpornego na temperaturę do 200 stopni Celsjusza, znacznie bardziej wytrzymałego w przypadku uderzenia (do 3 razy bardziej) i bezpiecznego, ponieważ przy stłuczeniu szkło rozpada się na drobne kawałki, eliminując ryzyko skaleczenia ostrymi krawędziami. Montaż tafli odbywa się najczęściej za pomocą specjalnego wytrzymałego kleju, ale zdarza się, że przykręcamy panele przy użyciu okuć montażowych.


Warto podkreślić, że wykonujemy również kuchenne panele lustrzane oraz panele szklane, które nie muszą znajdować się w kuchni. Szklana tafla może z powodzeniem ozdobić i ochronić naszą ścianę w łazience lub stać się bardzo oryginalną ozdobą pokoju dziennego. Poniżej kilka inspiracji.


PS Pomiary na terenie Warszawy wykonujemy gratis!


panel kuchenny lustrzany
panel szklany kontynenty podświetlony taśmami led
pnel kuchenny z grafiką
panel kuchenny ze szkła hartowanego z grafiką
szklany lakierowany panel kuchenny
panel kuchenny z lakierowanego szkła hartowanego z grafiką
szklany panel ze szkła hartowanego z grafiką
szklany panel w łazience
szklany panel nad wanną
szklany panel na ścianie w łazience