Clear Vision

zadzwoń +48 604 675 700 lub napisz kontakt@clearvision.com.pl

Zabudowy szklane

zabudowa szklana w kuchni - kuchenne zapachy nieprzedostają się do reszty mieszkania

Zabudowy szklane - małe konstrukcje budowlane - ścianki, przepierzenia, ścianki z drzwiami, ale też szklane stopnie i podłoga. Przestrzeń zabudowana szkłem jest wizualnie lekka, nowoczesna i elegancka.

 

Dzięki naturalnym właściwościom szkła, możemy z takiej zabudowy zrobić najdystretniejszy element architektoniczny przestrzeni albo wręcz przeciwnie - coś, co przyciąga uwagę i stanowi o niezwykłości wnętrza. Możemy wykorzystać kolor, grafikę, podświetlenie, a szkło może być przezroczyste lub nie, można także wykorzystać do takiej zabudowy szkło lustrzane.

 

Zabudowy szklane sprawdzą się bardzo dobrze w przestrzeniach, które z założenia są i mają pozostać otwarte, ale niezbędne jest wydzielenie stref. Zabudowy szklane sensu stricto, czyli ścianka/ścianki plus drzwi, to klasyczne rozwiązanie dla biurowych open space'ów, restauracyjnych kącików dziecięcych albo palarni, wydzielenia stref w salonie usługowym, ale też np. wydzielenia małego biura w domu czy oddzielenia w salonie aneksu kuchennego od części dziennej. Dzięki szklanej zabudowie, uzyskujemy  efekt praktyczny, ale jednocześnie pozostaje przejrzystość, transparentność i lekkość wnętrza. Nie zabieramy światła dziennego w oddzielonej strefie, nie odbieramy wnętrzu jego metrażu - często oddzielenie jakiejś niewielkiej części pomieszczenia dramatycznie zmniejsza je optycznie i powoduje wrażenie przytłoczenia. Dzięki wykorzystaniu szkła wnętrze optycznie pozostaje takie samo, a jednocześnie w sposób dyskretny zostaje wyznaczony podział.

 

Jak jeszcze można wykorzystać szkło jako zabudowę? Szklana podłoga, szklane stopnie, szklane zadaszenie, wiatrołap, a nawet szklana... szafa. Wszystko zależy od naszej i/lub architekta wyobraźni. Oczywiście, jak wszystkie nasze projekty, również wszystkie rodzaje szklanych zabudów wykonujemy na wymiar i według indywidualnego projektu. Chętnie podpowiemy też, jakie rozwiązanie będzie najlepsze pod kątem wyglądu i późniejszego użytkowania. Rodzaj szkła dobieramy do każdego projektu indywidualnie, aby zachować maksimum bezpieczeństwa i pożądany efekt wizualny. Zabudowy wykonujemy zarówno w systemie bezramowym, jak i w profilach aluminiowych.

 

 

zabudowa szklana ze szkła satynowego
szklana ścianka działowa z drzwiami
zabudowa szklana na basenie - drzwi szklane plus szklane ścianki w profilach